pátek 6. července 2007

Zhodnocení rekreace v Češkovicích

Dnes jsem se vrátil z chaty u Češkovic (viz. předchozí příspěvek). I když počasí při odjezdu vypadalo nadějně, už v úterý přišla fronta a začaly přeháňky. Nakonec to ale tak hrozné nebylo. Co vám budu povídat, nechme radši mluvit čísla:
  • Na kole najeto celkem (včetně cesty tam i zpět): 109,1 km
  • Pěšky nachozeno celkem: 54,9 km
  • Kešek nalezeno celkem: 21
  • Kešek nenalezeno celkem: 2
Největší zážitek jsem měl z nočního pochodu - je to něco úplně jiného než když jde člověk ve dne. V černém lese jen s GPSkou - pořád je potřeba být ve střehu. Šli jsme od 22:30 až do 05:00.

Také jsem se přehoupl přes hranici 1000 km ujetých celkem za tento rok na kole.

Sliboval jsem tipy na výlety a nakonec jsem vybral jeden podle mě nejzajímavější.

Češkovice, Podvrší, Sloup, Šošůvka, Petrovice
Objeli jsme si tento okruh ještě stejný den chvíli po příjezdu. Na Podvrší se nachází pěkná nová rozhledna, na které jsem již jednou byl. Teď byla ale lepší viditelnost, bylo vidět až na Pálavu.

Pak jsme pokračovali přes Sloup, kde jsme odlovili cache Kostel Sloup, Sloupsko-Šošuvské jeskyne a Lom u vapenky. V Šošůvce se nachází pěkná kaple u které se také nachází cache Kaple Sosuvka / Chapel Sosuvka.

Zpět jsme se pak vraceli přes Petrovice, kde se nachází také zajímavý větrný mlýn a cache Vetrny Mlyn c. 4 - Petrovice. Je to tedy celkem krátká a nenáročná trasa, během které ale lze spatřit hodně přírodních i kulturních památek.

Žádné komentáře: