středa 2. dubna 2008

RunningAHEAD - povedený online běžecký deník

Pokud si chcete vést deník svých sportovních aktivit, máte několik základních možností. Buď si ho vytvoříte sami v nějakém tabulkovém kalkulátoru, stáhnete si speciální program, nebo si ho založíte online přímo na internetu. Sám jsem dlouho žádný pořádný deník nevedl, teď jsem ale objevil RunningAHEAD, který spadá do poslední zmiňované kategorie.
V zásadě umí to, co hlavně požadujete - tedy jednoduše vést přehled o vykonaných aktivitách a později s těmito daty přehledně pracovat. Samozřejmostí jsou tedy různé grafy a tabulky. I když název napovídá, že se hlavně jedná o zápis běžeckých výkonů, je možné zapsat i výkony na kole, v posilovně a dokonce si i vytvořit aktivity úplně vlastní. Nepodporuje sice import z .gpx souborů a tedy do něj nijak nedostanete data z GPS, to ovšem naprosto vynahrazuje editor vlastních tras, kde v upraveném prostředí Google Maps lehce naklikáte trať, ke které dokážete následně vygenerovat i výškový profil tratě. Všechny tratě jsou pak obsaženy ve veřejné databázi a tak se můžete podívat, jaké zajímavé tratě přidali ostatní běžci ve vašem okolí. Např. v okolí Brna už je tratí několik desítek.
Celkově je RunningAHEAD velice povedený, obsahuje i spoustu užitečných nástrojů, které z něj dělají opravdu lehce použitelný a sofistikovaný online deník sportovních aktivit.

Žádné komentáře: