neděle 9. listopadu 2008

Twitter - Zbytečnost nebo genialita?

Určitě jste o něm již slyšeli. Jedná se o tzv. mikroblogovací systém - píšete zápisky - zde popsané jako "Co právě děláte", které mohou být maximálně 140 znaků dlouhé. Přímo na webu Twitteru lze provádět všechny akce, navíc je možné provazovat více osob a být tak v kontaktu s více lidmi zároveň.

Twitter je zajímavý hlavně svými možnostmi vnějších rozšíření. Existuje pro něj publikovací software ve formě pluginů do Firefoxu, na plochu nebo na mobil. To vše, abyste mohli zapsat na web myšlenku ihned, co vás napadne. Sám používám Deskbar v GNOME, který mimo jiné podporuje i Twitter, a javovou aplikaci Twibble na mobil. Právě Twibble má i na javu hodně možností, a to při zachování co nejmenšího množství přenesených dat. Přijemné na Twitteru je také možnost si pár posledních příspěvků umístit na svůj web.

Twitter je zkrátka zajímavá možnost rychlé komunikace v menších i větších skupinách lidí, a i když si někdo řekne, že to je naprostá zbytečnost, mikroblogování má přeci jen něco do sebe - rychlost a aktualita je totiž dnes stále důležitější (často i na úkor obsahu).

Žádné komentáře: